top of page

HK Mogo jaunajā sezonā sāk sadarbību ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju

Kopš HK Mogo dibināšanas brīža 2014.gadā kluba mērķi bijuši ne tikai uzvaras un čempionu tituli, bet arī jauno hokejistu audzināšana. Ar katru gadu Hokeja skolā Mogo trenējas arvien vairāk jauno hokejistu - šobrīd tie ir jau 115 jaunieši. Piecas HS Mogo komandas piedalās Latvijas Bērnu un jaunatnes čempionātā, un sestā ir iesācēju grupa.

Sešu gadu laikā pirmie HS Mogo audzēkņi tuvojas vīru vecumam, un kluba vadība ir domājusi par jauniešu attīstību ne tikai hokeja laukumā, bet arī ārpus tā. Izglītības iegūšana ir viens no svarīgākajiem katra cilvēka dzīves posmiem. Četrus gadus HK Mogo kaimiņi ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Kluba mājas - Mogo halle - atrodas blakus LSPA mācību ēkai, sporta zālei un stadionam. Tagad hokeja klubs un sporta augstskola nolēmuši apvienot spēkus, lai nostiprinātu Mogo/LSPA pozīcijas kā vienai no vadošajām Latvijas komandām.

Māris Martinsons, Mogo/LSPA prezidents:

"Četrus gadus mēs esam bijuši draudzīgi kaimiņi. Ir pienācis laiks abām organizācijām sadarboties ciešāk un jau citā līmenī. Visā pasaulē saistība ar universitātēm un citām augstākajām mācību iestādēm tiek uzskatīta par ļoti prestižu lietu. Tas noteikti atbilst mūsu kluba jaunatnes sistēmas stratēģijai audzināt ne tikai jaunos sportistus, bet arī veidot viņus par gudriem un spējīgiem cilvēkiem jebkurā dzīves jomā. Par profesionāliem hokejistiem kļūst tikai daži no jaunajiem sportistiem. Toties iespēja iegūt augstāko izglītību noderēs jebkuram no mūsu jaunajiem hokejistiem. Būšu priecīgs, ja mūsu audzēkņi kļūs par ārstiem un inženieriem. Tomēr skaidrs, ka šiem jauniešiem sports ir viena no mīļākajām un sirdij tuvākajām lietām. Tāpēc esmu priecīgs, ka par mūsu sabiedroto un partneri ir kļuvusi sporta augstskola ar lielu pieredzi un plašām iespējām sporta jomā."

Jānis Žīdens, LSPA prorektors:

"Mūsu kopīgajā sadarbībā būs ieguvēji ne tikai  LSPA , Mogo un hokejs, bet arī visa sporta nozare. Domāju, ka Mogo/LSPA komanda būs kā pozitīvs piemērs valsts iestādes un privātās organizācijas ieguldīto resursu apvienošanā, lai abas puses sasniegtu izvirzītos mērķus."

Hokeja klubs Mogo dibināts 2014.gada augustā, lai piedalītos Latvijas čempionātā, Latvijas kausa izcīņā un pārstāvētu Latviju starptautiskās sacensībās. HK Mogo divas reizes izcīnījis Latvijas čempionu titulu, reizi sudraba un divas reizes bronzas godalgas, trīs reizes komanda izcīnījusi Latvijas kausu. HK Mogo divreiz pārstāvējis Latviju IIHF Kontinentālajā kausa izcīņā.

LSPA ir starptautiski atpazīstama un viena no vadošajām sporta augstskolām Baltijā, kas nodrošina starptautiski atzītas kvalitatīvas studijas, attīstīta inovatīvu pētniecību sporta zinātnē un veselības aprūpē sportā, to integrējot studiju procesā.


Yorumlar


Recent Posts
Arhīvs
bottom of page