top of page

Nākamajā sezonā HK Mogo dosies laukumā, lai aizstāvētu savu čempionu titulu


Šogad HK Mogo aizvadīja savu jubilejas piekto sezonu. Un līdzīgi kā savā pirmajā Latvijas čempionātā, Mogo hokejisti finālsērijā pārspēja savus principiālos pretiniekus HK Kurbads, karot kaklā zelta medaļas. Par to, kurš no tituliem ir tuvāks sirdij, kāda vieta kluba piramīdā ir jaunajiem hokejistiem un komandas nākotnes mērķiem stāsta HK Mogo prezidents Māris Martinsons. Pirmais vai pēdējais tituls – kurš kluba prezidentam ir tuvāks sirdij? Es nevērtēju titulus pēc skaita. Esmu priecīgs par ikvienu komandas panākumu. Ja man prasa - pirmais vai pēdējais, tad atbildēšu, ka nākošais (Māris smaida). Arī pirms pieciem gadiem Mogo Kurbadu finālsērijā uzvarēja ar 4-2. Ne visi cipari uz tablo par to liecināja, bet šoreiz bija sajūta, ka Mogo savus pretiniekus apspēlēja pārliecinošāk. Vai jūs piekrītat šādam apgalvojumam? Pirms pieciem gadiem veiksme nostājās mūsu pusē. Šoreiz rezultāts atbilst sērijas spēlēm, jo mēs bijām labāki četrās spēles, un uzvarējām, piemēram, spēlē, kurā Kurbads bija labāki. Tajā pašā laikā mēs paņēmām tās spēles, kuras bija jāpaņem. To var izdarīt tikai ar saliedētu komandu, kāda šajā sezonā bija HK Mogo. Vai ar treneri Igoru Smirnovu starpsezonā tika izvilkta pilnā loze? Ja runājam par mūsu treneri, esmu apmierināts ar to darbu, ko Igors ieguldīja komandā. Es Igoru pazīstu jau sen un vienmēr esmu viņu augsti vērtējis. Igors jau pirmajā gadā aizveda mūsu komandu līdz zelta medaļām, un lielā mērā tas ir viņa nopelns – par tukšu lozi to nenosauksi! Cik liels nopelns komandas panākumos ir spēlējošajam ģenerālmenedžerim Elvisam Želubovskim? Elviss ir komandas ģenerālmenedžeris un vienlaikus arī spēlētājs. Lielākā daļa komandas pienākumu gulstas uz viņa pleciem. Tas būtībā ir liels izaicinājums - nav viegli sēdēt divos krēslos, tomēr Elvim tas padodas. Rezultāts ir acīm redzams, tātad liels paldies par to pienākas arī Elvim. Pēdējos gados Mogo izdevies saglabāt stabilu komandas kodolu. Vai šāds virziens tiks saglabāts arī nākotnē? Komanda ir kā pulksteņa mehānisms, kur atsevišķas detaļas tiek testētas gadiem. Mēs pieturamies pie pārbaudītam vērtībām. Es esmu gandarīts par hokejistu cīņassparu, atdevi laukumā. Lielāko daļu no spēlētājiem pazīstu gandrīz 20 gadus un uzticos viņiem. Turklāt kopā sasniedzam arī rezultātu – mums nav iemesla kaut ko mainīt. Jūs vienmēr esat uzsvēris hokeja skolas nozīmi Mogo hokeja projektā. Cik nozīmīgs Mogo jaunajai paaudzei ir čempionu tituls? Vienmēr esmu atbalstījis un atbalstu jauno paaudzi jo tā ir mūsu nākotne. Šis tituls ir stimuls gan maziem, gan lieliem, jo liela daļa no lielās komandas ir iesaistīti mazo trenēšanā. Katru gadu virslīga kļūst stiprāka, un esam spējuši panākt, ka virslīgā atgriežas spēlētāji, kuri spēlējuši arī Latvijas izlasē. Tas ir piemērs jaunajiem hokejistiem. Kluba izcīnītais čempionu tituls ir spēcīga motivācija jaunajiem hokejistiem. Zelta medaļas nāk komplektā ar iespēju pārstāvēt Latviju Kontinentālā kausa izcīņā. Tas vairāk ir gods, pienākums, atbildība? Ikvienam spēlētājam ir gods pārstāvēt savu valsti. Protams, ka esam lepni par šo iespēju. Varēsim arī salīdzināt mūsu komandu ar citu valstu čempioniem un saprast, kā mēs izskatāmies uz cita fona. Tajā pašā laika spēlētājiem tā ir laba iespēja būt ieraudzītiem plašākā pasaulē. Trīs lietas, labas lietas – Mogo mērķi paliek nemainīgi? Komandas galvenais uzdevums nākamajā sezonā būs trešais tituls? Komandas mērķi vienmēr ir bijuši cīnīties par visaugstākiem tituliem, un diezgan veiksmīgi tas mums arī ir izdevies. Sports ir sports, un tāpēc tas mūs aizrauj, jo ne vienmēr var paredzēt iznākumu. Bet mērķi mums ir ambiciozi un nemainīgi - nākamajā sezonā HK Mogo dosies laukumā, lai aizstāvētu savu čempionu titulu! 


Recent Posts
Arhīvs
bottom of page