top of page

Saviels: Strādājot ārpus hokeja sapratu, ka reālā dzīve ir skarba


Latvijas hokeja izlases bijušais aizsargs Agris Saviels, kurš nu jau trešo gadu pārstāv HK “Mogo”, šovasar uzsācis arī trenera gaitas, strādājot ar bērniem.

“Mogo” nupat ticis pie savas halles (bijusī LSPA) un tas ļāvis arī nodibināt hokeja skolu, kurā pagaidām trenējas aptuveni 50 bērni. Par treneriem strādā lielās komandas spēlētāji Agris Saviels un Andrejs Lavrenovs. Ir divas komandas: U-10 un U-9, kā arī jaunāki bērni un tādi, kas tikko sāk apgūt hokeja un slidošanas prasmes.

“Kad augustā sākām strādāt, bija uz pusi mazāk bērnu, bet interese ir liela, arvien nāk klāt un gan jau sezonas laikā vēl izaugsim. Nākotnē mums noteikti izveidosies piramīda – no jaunākajām grupām līdz U-16,” sarunā ar “LA” teic Saviels.

Viņš ir ļoti priecīgs par iespēju uzsākt trenera darbu. “Pirms tam divus gadus pastrādāju jomā, kas nav saistīta ar hokeju, tas bija piegādes serviss. Gribēju saprast, ko varētu un gribētu darīt, jo visu mūžu ir tikai hokejs spēlēts, ārējā pasaule man bija diezgan sveša. Tajos divos gados es sapratu, ka gribu būt hokejā un dot tālāk to, kas pašam mācīts. Ļoti patīk un ceru arī, ka sanāks,” saka 34 gadus vecais aizsargs.

Viņš arī gribējis saprast, cik viegli vai grūti ir pelnīt naudu ārpus hokeja un secinājums – tas ir grūti: “Reālā dzīve ir skarba, atklāju daudz ko jaunu – cik garas ir darba dienas, cikos jāceļas, kad tiec mājās, vēl jau ir ģimene un visam vajag atrast laiku. Varu tikai piekrist Tedam Nolanam (Latvijas izlases bijušais galvenais treneris), kurš teica, ka hokejisti ir priviliģēti – divas stundas notrenējas un iet mājās. Kamēr neesi darījis citu darbu, nav ne jausmas, kā tas ir – deviņas, desmit stundas strādāt un saņemt mazāk nekā gribētu.”

Agris otro gadu iet treneru kursos LSPA un atzīst, ka par iegūto zināšanu bagāžu ir pozitīvi pārsteigts: “Biju dzirdējis, ka uz LSPA var iet, ja grib kļūt par fizkultūras skolotāju, taču tā nebūt nav. Strādā daudz gudru pasniedzēju, kas iemāca ļoti noderīgas lietas – par bērnu fizisko attīstību, slodzēm, kā viņi aug, ko var dot un ko nevar, kā ar viņiem jārunā.” Saviels atzīst, ka pagaidām nav domājis par to, vai nākotnē strādāt ar pieaugušiem spēlētājiem: “Pirms ķerties klāt lielajiem, ir jāiziet skola, un sākt ar bērniem nav sliktākais variants. Spēlēt hokeju un trenēt nav viens un tas pats. Tagad es varu sevi attīstīt un tad jau redzēs, kas būs nākotnē.”

Agris Saviels Latviju pārstāvējis sešos pasaules čempionātos un 2006. gada Turīnas olimpiskajās spēlēs. 2000. gadā viņu NHL drafta otrajā kārtā ar 63. numuru izvēlējās Kolorādo “Avalanche”, tomēr uzspēlēt spēcīgākajā līgā neizdevās. Izmantotie resursi: http://www.la.lv/Recent Posts
Arhīvs
bottom of page